Великодні свята починаються з генерального прибирання. Причому цей звичай має відразу кілька смислів. Крім, лежачого на поверхні, бажання бачити в свято своє житло приємно сяючим чистотою, є в цьому й інший, куди більш давній і глибокий зміст. Найімовірніше в Польщі, як і у інших слов’ян християнська Пасха наклалася на друге давніше, язичницьке свято, пов’язане з приходом весни. Тому частина великодніх традицій беруть свій початок в язичницьких обрядах зустрічі весни. На відміну від російської Масляної та польського Жирного четверга ( Tłusty czwartek ), які були скоріше проводами зими, свято співпало з Великоднем — бал повноцінної зустріччі весни.
Весна в народній свідомості — це завжди час народження нового, воскресіння природи після зимової сплячки, коли природа « засипала » , « вмирала » (як вдало це свято наклалося на зміст і символіку християнського свята Воскресіння — пол. Zmartwychwstania Христа). Відповідно, необхідно було очистити, омити все навколо для зустрічі нового життя. Порівняємо, наприклад, з тим , як готують будинок, до прибуття новонародженого.
Разом з тим, вимітання — це не просто видалення пилу й сміття, що скупчилося за зиму, це ще й символічне виметення з дому хвороб і сварок, різного роду нечисті, всього того поганого, що накопичилося за зиму. Таким чином, świąteczne porządki — це спосіб очиститися не тільки буквально, а й символічно.
Весна — як символ переродження та оновлення. Відповідно і селяни намагалися оновити свої двори і господарство: підбілити, підфарбувати, підмазати. Зрозуміло, що програмою мінімум в цьому випадку було якраз прибирання.
Втім, є у всіх цих великодніх порядках і частка практичності. Дійсно, після зими в будинку накопичувалося багато всякого пилу, сажі і т.д. На носі свята, а після них вже і в поля пора. Таким чином, перед Великоднем навести порядок — для селянина чи не єдина можливість, наступна може трапитися тільки восени, коли урожай буде зібраний.
А пізніше первісний зміст відійшов у забуття, а поляки і сьогодні перед Великоднем грунтовно прибирають свої оселі, так … по традиції.