Барбурка — свято шахтарів

Барбурка - свято шахтарів

Барбурка — свято шахтарів

Для жителів Верхньої Сілезії та інших шахтарських районів 4 грудня — один з найважливіших днів у році. Саме в цей день католицька церква згадує святу Барбару (Варвару), покровительку Гварко — людей, що працюють під землею.

Разом з настанням Барбурки в будинках шахтарів з ранку панує метушня. Всі святкують надягають елегантну ошатну форму та шапки з плюмажем. Також дружини і діти шахтарів одягають святковий наряд.

За традицією, свято починається з урочистого богослужіння. Потім проходить хода, в якій головну роль грає духовий оркестр. Під час переходу по вулицях та мікрорайонах міст Сілезії звучить гідний шахтарський гімн.

Четвертого грудня найбільш заслужені шахтарі та інші працівники добувної промисловості отримують медалі, нагороди та відзнаки. Увечері в шахтах завжди влаштовують гучні заходи з багатьма іграми, конкурсами та концертами, в яких беруть участь цілі родини.

Традиції, пов’язані зі святом шахтарів

З нагоди Барбурки організуються зустрічі Гварко — старих та молодих шахтарів- так звані пивні шинки. Чоловіки, розділені по досвіду на «старичків» та «новачків», сідають за два столи — «дошки». Проводяться конкурси та суперництво на бали, а нові адепти вступають в почесне середовище. Учасники повинні бути одягнені в ошатну шахтарську форму. Будь який недолік у підборі форми карається — потрібно випити пиво з сіллю.

Ралі «Барбурка» у Варшаві правда не пов’язані безпосередньо з самими шахтарськими заходами, але нагадують про цю традицію іншим частинам Польщі. Заїзди проходять в першу суботу грудня, і в них беруть участь кращі автогонщики з Польщі та з-за кордону.

На жаль, з року в рік традиції та звичаї, пов’язані зі святкуванням Барбуркі, поступово відходять у забуття. Сьогодні мало хто знає, що таке зустрічі Гварко або шахтарська академія, як виглядає святкове шахтарська форма та як звучить гімн шахтарів. Символи Барбуркі найчастіше відомі лише зі школи, хоча й там уже все менше говориться про свято.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19