Карта Поляка: практичні переваги. Частина IІ

Практичні переваги володіння Карткою поляка. частина IІВ одному з попередніх матеріалів ми з вами дізналися, як Карта Поляка допоможе вам приїхати до Польщі. Сьогодні ж розберемося, що ж вона реально дає своїм власникам вже на території республіки.
Уявіть собі ситуацію. Ви, завдяки Карті Поляка, у рамках діючих в міжнародному праві норм, але умовах максимального сприяння з боку Республіки Польща перетнули кордон країни. Зараз вам може здатися, що мета досягнута, але це тільки на перший погляд. Адже Карта Поляка вам потрібна не просто для того, щоб потрапити до Польщі, ви збираєтеся тут щось робити. Тут є, як мінімум, три основні варіанти і скрізь Карта Поляка надасть вам неоціненну послугу.
Сценарій № 1 — Туристично-ностальгічний;
Сценарій № 2 — Академічний;
Сценарій № 3 — Рабочий.
Який би варіант ви не вибрали, ви не пошкодуєте про зусилля витрачені на отримання Карти, адже бути в Польщі з Карткою або без неї — дві великі різниці, як кажуть в Одесі (у цьому приморському місті, до слова, теж можна отримати Карту поляка) .

Сценарій № 1: Туристично-ностальгічний
Припустимо, що, як і припускали автори закону «Про карту поляка», до Польщі вас привів поклик крові. У перші моменти на польській землі разом з повітрям землі батьків, наповнили спочатку ваші легені, а потім згідно підручника біології доставленим до кожної клітинки вашого єства, вас огорнув неймовірний ентузіазм: ви вирішили дізнатися, досліджувати цю країну та її жителів куди більш глибоко, ніж знали раніше. Тут саме час діставати з кишені Карту Поляка, адже ніщо не допоможе вам реалізувати ваш план краще.

Справа в тому, що володарі Карти Поляка можуть абсолютно безкоштовно відвідувати всі! державні музеї. А де ще можна краще познайомитися з історією та традиціями країни? Тільки в живому спілкуванні з поляками. Для цього вам потрібно володіти польською (як же інакше спілкуватися) і відправитися подалі Королівського тракту. У провінції і туристів менше, і народ більше балакучий, і життя природніше. Карта Поляка і тут прийде вам на допомогу. Якщо ви не обмежуєтеся великими містами — традиційно популярними серед туристів, а вирішили дізнатися країну, так би мовити, зсередини, проникнути в польську провінцію, то отримаєте ще й знижку на послуги PKP (Польська залізниця). Розмір знижки дуже істотний — 37%, хоча вона і не поширюється на потяги класу InterCity, але з нашим-то ентузіазмом хіба це перешкода.
Ось так навіть рядова туристична поїздка до Польщі з Картою Поляка може обернутися суттєвою економією, а якщо ви вирішили приїхати до Польщі на більш тривалий термін, то й переваги володіння Карткою Поляка будуть ще більш відчутними.

2 комментария to “Карта Поляка: практичні переваги. Частина IІ”

  1. Марія:

    Доброго дня!Хочу отримати карту поляка. Мій дід поляк.Нажаль немаю ніяких докумантів для підтвердження його особи.В яких архівах я можу знайти потрібну інформацію ? (свідоцтво про народження,проходження військової служби,тощо…)

    • Ольга:

      Як правило, за місцем його перебування — в українських або польських. Принаймні, бажано знати назви населених пунктів, їх підпорядкування адміністративне. В українські можете писати сам, щодо польських — я вже писала, маю контакти адвоката, який таким займається, якщо потрібно.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19