Карта Поляка: практичні переваги. Частина III. Студентське життя

Карта Поляка: практичні переваги. Частина III

Карта Поляка: практичні переваги

Обговорюючи переваги Карти Поляка, ми з вами з’ясували, що особливий статус людини з Картою принесе реальну користь вже на підступах до Польщі, на етапі отримання візи. Крім того виділили три сценарії, за яких Карта Поляка в Польщі — штука вкрай корисна.
Сценарій № 1 — Туристично-ностальгічний;
Сценарій № 2 — Академічний;
Сценарій № 3 — Рабочий.

Сьогодні мова піде про другий з них. Отже, якщо ви зібралися до Польщі за вищою освітою або Сценарій № 2: Академічний

Почнемо з того, що в Польщі, як і в будь-якій країні, вищу освіту можуть отримувати власні громадяни та іноземці. Чи треба говорити, що це два абсолютно різних шляхи? Так от, володарі Карти поляка завжди йдуть по більш простому з них. Згідно із Законом про Карту Поляка, володарі цього чарівного документа можуть отримувати освіту на тих же підставах, що і поляки.

Насамперед це означає, що з Картою Поляка ви можете претендувати на отримання освіти абсолютно безкоштовно. Безкоштовна освіта для володарів Карти Поляка передбачено скрізь, де на нього можуть претендувати і володарі польського паспорта, і на тих же умовах, що і для польських громадян.

Не потрібно закінчувати матфак Варшавського університету, щоб підрахувати економію, яку може принести вам Карта поляка. Ми пам’ятаємо, що згідно діючих приписів міністерства освіти рік навчання у польському державному університеті не може коштувати дешевше 2000 €. Навіть якщо ми говоримо про бакалаврат, то володарі Карти відразу ризикують заощадити до 8000 €. Для точності віднімемо витрати на курс польської мови для Карти Поляка, дорогу до консульства і т.д. (Ну максимум 1000 €). У будь-якому випадку з Картою Поляка ви виграєте 7000 € тільки на отриманні ступеня бакалавра. За такі гроші, до речі, в Польщі можна купити цілком пристойний старий автомобіль. А якщо замахнулися на магістра, то отримаєте ще мінімум 2000-3000 €. Нагадаю, що ми підраховцємо на прикладі найдешевших програм, якщо ви отримуєте інженерну або медичну освіту, то ваша економія може бути в кілька разів вище.

Крім того, при великій кількості стипендіальних програм у польських університетах (від стипендій ЄС до урядових та муніципальних) є цілий ряд стипендій, які не доступні іноземцям, зате їх можуть отримати студенти-поляки чи студенти-володарі Карти Поляка. А якщо ще сюди додати знижки та пільги на медичне обслуговування, проїзд, музеї та інші дрібні бонуси, то Карта Поляка здатна сумарно заощадити студенту кругленьку суму.

Висновки: Не лінуйся абітурієнт, пошукай підтвердження своїх польських коренів, вивчи польський і отримай Карту Поляка завчасно і тоді старт твоєї кар’єри обійдеться тобі і твоїм батькам куди дешевше, а куди витратити зекономлені гроші завжди знайдеться.

 

3 комментария to “Карта Поляка: практичні переваги. Частина III. Студентське життя”

  1. Надія:

    Доброго дня,я є власницею карти поляка.За українським дипломом є вчителем поч. класів і хореографії.Хотіла б отримати диплом європейського зразка.Нажаль стаціонарне навчання мені не підходить,оскільки є дитина.Скажіть будь-ласка чи реально навчатися на державному в Польщі ,проте заочно.Дякую

  2. світлана:

    Чи є якісь доплати до пенсії при отриманні Карти Поляка?

  3. Наталія:

    Доброго дня. У мене в Польщі є рідня але не по близькій лінії (двоюрідні, троюрідні рідні), чи є у мене шанс отримати Карту Поляка?

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19