Про братів Балобі та Мира. Сілезька легенда

Про братів Балобі та Мирі

Реконструкція замку в Боболіце

… На кінцях майже двокілометрового скельного гребеня Краківсько-Ченстоховської Юри, в Боболіце та Мирові, стоять два готичних замки-близнюки з готичними вежами.

 

Побудовані за царювання Казимира Великого, вони були місцем проживання лицарів-розбійників, які грабували без пощади проїжджаючих торговців.

Руїни замку в Мирові

Руїни замку в Мирові

 

У XIX столітті в підвалі круглої вежі Боболіцкого замку були знайдені незліченні скарби. А хроніки XV століття повідомляють про викрадення прекрасної дами та утримуванні її під вартою у Боболіцькому замку. По сей день руїни замків викликають захоплення таємничою красою готичних конструкцій.

… Багато століть тому однойменні замки належали двом братам-близнюкам Боболі та Миру, схожим один на одного як дві краплі води — навіть піддані не могли їх розрізнити. Обидва були дуже багаті та багатство величезна своє зберігали в таємному підземеллі, що з’єднує обидва замки. Стерегли скарби вампір, який прийняв облич злого пса та відьма з кошмарними червоними очима, що наводили жах на кожного, хто насмілювався наблизитися до скринь з цінностями. І жили б, напевно, брати довго і щасливо, якби не прекрасна князівна, яку привіз з військового походу на Русь власник Боболіце — пан Боболі. У російську красуню без пам’яті закохався брат-близнюк Боболі, правитель Мирова.

 

Мирів

Мирів

Мirów. Ruiny zamku XIX w. Cynkotyp J. Lewickiego

Красуня теж не залишилася до нього байдужою. Ревнивий брат, побачивши це, заточив полонянку в підземелля, покаравши відьмі і псові крім скарбів охороняти і прекрасну пані.

Коли опівночі відьмі, охоронниці скарбів, траплялося з нагоди шабашу відлітати на мітлі на Лису Гору, у таємний тунель до російської княжни ходив її утішник, Мир, володар Мирова. Одного разу пан з Боболіц, почувши гарчання собаки в підземному тунелі, кинувся в підвал і побачив княжну в обіймах свого брата-близнюка … У люті він убив брата одним ударом меча, а дівчину замурував у підземеллі. Шматований муками совісті, він топив своє горе у вині, поки одного разу вночі не вийшов п’яний в грозу на фортечну стіну і не був убитий блискавкою.

Балобіце

Балобіце

Bobolice. Rekonstrukcja wyglądu zamku gotyckiego z końca XIV w. wg Zygmunta Lisa

Кажуть, що дух княжни, замуровану у підвалі, досі охороняє Червоноока відьма, а в ніч шабашу, коли вона відлітає, на балконі вежі з’являється таємнича фігура, закутана в біле, довго дивиться в бік Мировского замку, а потім зникає …

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19