Еразмус

ЕразмусПрограма обміну студентами «ЕРАЗМУС»

В отриманні вищої освіти в Польщі є багато переваг, однією з яких є можливість участі в міжнародній програмі обміну студентами «Еразмус». І саме на те, чи є вищий навчальний заклад учасником даної програми, потрібно звертати увагу при виборі університету для навчання.

 

Що ж таке програма «Еразмус»? Це НЕКОМЕНЦІЙНА програма Європейського союзу з обміну студентів між закладами вищої освіти країн-членів ЄС (також до програми долучились Ісландія, Ліхтенштейн, Македонія, Норвегія, Туреччина та Хорватія). За даною програмою можна навчатися або проходити стажування в іншій країні-учасниці програми. Метою програми є розвиток студентів як майбутніх висококваліфікованих спеціалістів з міжнародним досвідом, а також співпраця закладів освіти. Учасниками програми є більше 4-х тисяч закладів освіти з 33 країн, і вже більше 2,2 млн. студентів взяли в ній участь. Організатори прогнозували, що в поточному навчальному році близько 3 млн. студентів стануть учасниками «Еразмусу», а бюджет сягне 490 млн. євро. Іспанія, Франція та Німеччина беруть найактивнішу участь у програмі, приймаючи найбільшу кількість іноземних студентів.

Що потрібно, щоб стати студентом-учасником програми обміну? По-перше, необхідно бути студентом вищого навчального закладу, який сам є учасником цієї програми і має Карту університету Еразмусу, та проводить обмін в поточному навчальному році. По-друге, пройти конкурсний відбір в своєму ВНЗ, для чого необхідно добре навчатися (середній бал вище визначеного університетом рівня) та володіти мовою, на якій потрібно буде продовжувати навчання (стажування) в іноземному ВНЗ. Необхідно зазначити, що мовні курси для бажаючих вдосконалити мову в Еразмусі також є, і вони безкоштовні (Erasmus Intensive Language Course – EILC).
Студенти-інваліди також можуть брати участь в програмі «Еразмус».

До яких держав та на який час можна виїхати навчатися (стажуватися)? До країн, що є учасниками Європейського Союзу та Ісландії, Македонії, Ліхтенштейну, Норвегії і Туреччини, а саме до тих з них, угоду про обміни «Еразмус» з якими підписав домашній університет конкретного студента. Перебування за кордоном в рамках програми «Еразмус» може тривати від 3-х до 12-ти місяців (найчастіше, семестр). Період навчання в іноземному ВНЗ зараховується як період навчання в домашньому закладі освіти (отримані результати в іноземному університеті переносяться). Участь в програмі можлива лише один раз для навчання і один раз для стажування.

Розмір стипендій «Еразмусу». Студенти не платять за навчання в університеті, що прийняв їх на навчання за програмою. Всі витрати компенсує Європейський Союз та рідний заклад освіти. Більшість студентів ще й отримують стипендії. Стипендія – це дофінансування для покриття витрат на подорож та перебування в іншій країні. Розмір цих виплат не є сталим, визначається Європейською Комісією на кожний навчальний рік. Так у 2010-2011 навчальному році така стипендія складала 250 євро, а у 2008-2009 році – 430 євро.

Що дає участь в програмі студентам? Для багатьох студентів «Еразмус» — це перша можливість відвідати інші країни та жити там; це можливість соціально-культурного розвитку та налагодження стосунків з однолітками з інших країн. Починаючи з 2007 року програма підтримує працевлаштування в закордонних компаніях. В 2010-2011 академічному році кожний шостий учасник програми (41 тисяча чоловік) скористалися можливістю такого працевлаштування в іноземній країні. Працедавці завжди дуже прихильно ставляться до «Еразмус» в резюме кандидата на роботу.

 

З приводу навчання в Польщі  звертайтесь за наступними контактами:

Тел: +38 (067) 457 33 17; +38 (063) 790 74 53 (Ольга) E-mail: zhasmin5@i.ua

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19