Пивний гжанець

Пивний гжанець

Пивний гжанець

Piwo grzaniec z goździkami — пиво гаряче з гвоздикою. Це польський пивний напій, є аналогом глінтвейну, ось тільки замість вина поляки використовують пиво. Далі один із способів приготування.


Інгредієнти:
літр пива, 4 ложки меду або 5-6 цукру, 10-15 гвоздик, трохи кориці та малиновий сік 70-100мл.

Перед приготуванням пиво необхідно дегазувати (вилити все пиво у велику тару та ретельно розмішати або збити ложкою), інакше під час варіння воно може спінити і «втекти». Наповнюємо каструлю усіма інгредієнтами, включаючи пиво, і ставимо на вогонь. Періодично помішуючи доводимо до кипіння. Ні в якому разі не даємо закипіти. Знімаємо з вогню і розливаємо по кухлях. Насолоджуємося.
Ми робили в минулому році липовий та цитрусовий:

Що стосується «гжанца», то він являє собою гаряче пиво, з медом та добавками. Ми робили з липою і цитрусовий.
На три літри пива (брати треба не гірке, спочатку необхідно пробували світле, від нагріву присмак посилюється) треба взяти 200 грам меду, а далі на вибір: 1) 20 грам липового цвіту або 2) 1 лимон і півлітра апельсинового соку.

Для того, щоб липовий відвар відчувався в пиві можна його попередньо заварити в окремому посуді, а можна (експрес-варіант, так би мовити) насипати в велике ситечко для бульйонів ще сухі квіти, помістити в холодне пиво і тримати там до готовності гжанца, видаливши як раз перед подачею.

Холодне пиво наливається в каструлю, яка ставиться на середній вогонь (пам’ятаємо про липовий цвіт). Якщо вариться цитрусовий гжанець, то вже на цьому етапі додаємо 1 маленький лимон, нарізаний товстими кухлями, а потім розділений на четвертинки.

Коли пиво стане теплим, додаємо мед, ретельно розмішуємо, якщо він кристалізувався, стежимо  щоб на дні не залишалося грудок.

Якщо гжанець на липовому цвіті, то на цьому вся технологія і закінчується. Єдине, що цей напій, так само як і глінтвейн, можна доводити до кипіння. Гжанець повинен бути гарячий і тільки.

Якщо вариться цитрусовий гжанець, то за кілька хвилин до зняття з вогню в нього виливають апельсиновий сік. Сенс кип’ятити і довго гріти цей компонент відсутній — звичайно, кислинка залишиться, так нехай там хоч вітамін С не встигне повністю зникнути.

Ніякі спеції в цей раз я не додавав, часу експериментувати не було. Але треба буде спробувати якось зробити, скажімо, йольский гжанець з темного солодкого пива (такого як «Чорне» від ППБ) і характерними зимовими спеціями. Наприклад, у Польщі, стандартний набір складається з імбиру, кориці і меленої гвоздики.

Залиште коментар

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19