Питання на іспиті при отриманні Карти Поляка

Карта поляка

Багато людей, які бажають отримати Карту Поляка, часто цікавляться питаннями, які може задати представник консульства Польщі, перевіряючи рівень знання польської мови, історії, культури і традицій. Їх кількість і тематика може бути дуже різноманітною. Найголовніше — відповідати необхідно тільки на польській мові і чітко знати відповідь на питання «Для чого Вам потрібна Карта Поляка?». Пам’ятайте, що Карта Поляка видається людям, які відносять себе до польського народу і відчувають себе поляками, а не для того, щоб з’їздити до Польщі на заробітки. Поставтеся до співбесіди серйозно.

В даній статті розміщені найбільш часті питання на співбесіді ( іспиті, екзамені ) на Карту Поляка на українській мові, також можливий варіант питань на польській мові та відповідей на них.

Часті питання на іспиті при отриманні Карти Поляка:

Стаття постійно оновлюється.

1) Як виглядає прапор Польщі? (Відповідь: Біло-червоний)
2) Як виглядає герб Польщі? (Білий орел з золотою короною на червоному тлі)
3) Дата хрещення Польщі? (966 рік)
4) День Конституції Польщі? (3 травня, прийнята в 1791 році)
5) День Незалежності Польщі? (11 листопада)
6) Перша столиця Польщі? (Гнєзно до 1041 року, Краків (перша столиця Речі Посполитої) — до 1596 року)
7) Які Ви знаєте польські національні страви? (Наприклад, бігос, журек, флячки)
8)) Які тістечка належать до традиційних десертів у Польщі? (Фаворкі, галаретка, сирники, шарлотка та ін)
9) Хто з видатних поляків є Нобелівськими лауреатами? (Марія Склодовська-Кюрі, Лех Валенса, Хенріх Сенкевич, Владислав Станіслав Реймонт, Чеслав Мілош, Віслава Шимборська)
10) Перерахуйте відомих польських композиторів (Фредерік Шопен, Гражина Бацевич, Станіслав Манюшко, Кароль Шимановський)
11) Перерахуйте відомих польських режисерів (Роман Поланскі, Анджей Вайда та ін)
12) Видатні польські літератори (Адам Міцкевич, Хенрік Сенкевич)
13) Відомі польські політики (Лех Качиньскі, Войцех Ярузельський, Олександр Кваснєвський, Адам Єжи Чарторийський, Лех Валенса та ін)
14) Перерахуйте імена президентів Польщі після 1989 року (Войцех Ярузельський, Лех Валенса, Олександр Кваснєвський, Лех Качиньскі)
15) Де живе Вавельський дракон? (В Драконовій ямі, докладніше в легенді про Вавельський дракон)
16) Що ви знаєте про гімн Польщі? (Гімном Польщі є композиція «Мазурка Домбровського» (Марш Домбровського), гаданий автор — Юзеф Вибіцкий)
17) Перерахуйте головні національні свята в Польщі (1 січня — Новий Рік, 1 травня — День Праці, 3 травня — День Конституції, Великдень, 15 серпня — Свято війська польського, 1 листопада — День Всіх Святих, 11 листопада — День Незалежності, 25 -26 грудня — Різдво Христове)
18) Хто такий папеж (Papież)? (Папа Римський Ян Павло II)
19) Через які міста протікає річка Вісла? (Краків, Варшава)
20) Назвіть найбільші міста Польщі (Варшава, Лодзь, Краків, Вроцлав, Гданськ, Познань, Люблін)
21) У Польщі є вихід до моря? (Так, Балтійське море на півночі країни)
22) Де знаходиться Вавель? Кракові)
23) Назвіть відомі Вам річки і озера в Польщі? (Річки: Вісла, Одра, Варта, Буг; озера: Влоцлавське, Марузі, Червоне, Мальта)
24) Назвіть відомі польські патріотичні пісні («Первша бригада», «Варшав’янка», «Боже! Цошь Польське»).
25) Що їдять в Жирний четвер (Tłusty Czwartek)?
26) Знамениті поляки, пов’язані з твоїм містом?

Також представник консульства задає питання щодо головних історичних осіб та подій у становленні Польщі (деякі з них):

1) Хто був першим королем Польщі? (Болеслав Хоробрий — 1025 рік)
2) Розкажіть про статут Болеслава Кривоустого
3) Чи знаєте Ви легенду про короля Попеля?
4) Ким був Пяст Колодзей?
5) Ким був Ян Матейко (художник), Микола Коперник (астроном)
6) Коли відбувся шведський потоп? (1655-1660 роки)
7) Назвіть дати поділів Польщі (1772, 1793, 1795)
8)) Коли сталося листопадове повстання? (1830 рік)
9) Назвіть дату січневого повстання (1863 рік)
10) Де і коли загинув король Владислав Варненьчик? (10 листопада 1444 році в битві під Варною близько Чорного моря)
11) Хто був першим королем з династії Ягеллонів? (Владислав II Ягелло(Ягайло))
12) Хто був останнім з династії Ягеллонів? (Зигмунт II Август).
13)  З якою історичною подією пов’язана особистість ксьондза Августина Кордецького? (Шведський потоп, захист обителі «Ясна Гора»)
14)  Покровителі Польщі (головні: Св. Адальберт Празький, Св. Станіслав     Щепановський, Свята Марія; другорядні: Св. Станіслав Костка, Св. Анджей Боболі)
15)  Де і як загинув Св. Войтех?
16)  Ким була Св. Ядвіга?
17  Найважливіша коронаційна регалія польських королів — Меч Щербець
18)  Хто привів Хрестоносців в Польщу?
19)  Хто виграв битву під Грюнвальдом?
20)  З якою історичною подією пов’язана битва під Лайконіком?
21)  Хто та коли заснував Ягеллонський Університет у Кракові?
22)  Коли спалахнуло Варшавське повстання?
23)  Перерахуй польських президентів з 1989 року
24)  З якою подією пов’язане 13 грудня?
25)  Чудо на Віслі (Варшавська битва 1920р.)
26)  Віденська битва (1683г.)
27)  Країни, що прийняли участь у розділах Польщі (Прусія, Росія, Австрія)

Після успішного проходження співбесіди, представник консульства видасть вам рішення про видачу Карти Поляка. В середньому Карту Поляка виготовляють 2-3 місяці. Після отримання документа можна відразу ж подавати прохання про видачу мультивізи «Д» на річний період, що дає можливість вчитися та працювати на території Польщі без спеціальних дозволів.

Послуги щодо отримання Карти Поляка не надаємо !!!

Також пропоную нашим читачам залишати у коментарях розповіді як Ви проходили співбесіду на Карту Поляка

320 комментариев to “Питання на іспиті при отриманні Карти Поляка”

  1. Олександр:

    Доброго дня! В мого тата в свідоцтві про народження вказано що його мама (моя бабця) — полька. Але проблема в тому що це дублікат, так як оригінал був втрачений. Досить буде цього документу (+ посвідчення про членство в польському товаристві)??? Дякую.

  2. Леся:

    Доброго дня, моя прабабуся була полькою, є свідоцтво про народження, Чи можу я подавати на карту поляка? Зараз навчаюся в Польщі чи впливає це на прийняття консулом рішення.Дякую.

  3. Віталік:

    Скажіть будь-ласка мій дід служив у польській армії в 1939-1945р.Чи є це підставою для отримання картки поляка. і які для цього потрібні дукомента

  4. Наталя:

    Скажіть будь-ласка, моя бабуся була полячкою, вже померла, в свідоцтві про народження тата, національність бабусі вказана полька, свідоцтва про народження бабусі немає,вона народилася в Україні, ми звертались в районний архів немає, в обласний, теж немає, сказали що загубилися книги з записами, куда можна звернутися, може десь є копії? Нам сказали що копії книг можуть бути у Варшаві, чи так це? І як можна подати заявки з України?

  5. Саша:

    Вітаю!У мене дід за національністю українець, був переселений з Польщі в Україну в 1947 році, але проходив війсбкову службу в Польщі. Є військовий квиток з польськими печатками. Підкажіть будь-ласка, чи можу я претендувати на Карту Поляка? Наперед дякую за відповідь

  6. Galina:

    Дорогі друзі! Можливо не всі про це знають, і тому припускаються помилки в вимові. «ПОЛЯЧКА або ПОЛЯЧЕК» це образливі слова для істинних поляків — це принизливе прозвище, яим називають поляків німці. Так як у нас образливо, коли нас в Україні називають «ХОХЛАМИ», а ми росіян називаємо «КАЦАПАМИ». Тому потрібно говорити ПОЛЯК і ПОЛЬКА.

  7. Іванна:

    в мене мама полька. В моєму свідоцтві про народження це записано. Буду здавати документи на Карту Поляка в червні. Зараз вагітна, родити маю в вересні. Чи зможе отримає дитина також Карту Поляка (батько дитини дає згоду)?

  8. Володимир:

    Добрій день.Я вже здав на карту поляка, чекати казав консул 2 місяці,або перевірити на сайті(дозвонитись до них практично неможливо).Ви не знаєте на якому сайті можливо це перевірити(добиратись до Львова мені далеко).

  9. Юра:

    Добрий день. Підкажіть будь-ласка куда мені звернутися за підтверджуючими документами про те що мій дід служив в Польській армії з 1936 по 1937р

  10. Оля:

    Підкажіть будь ласка! де краще здавати документи на карту поляка в Луцьку чи у Львові??? І де проводять курси польської мови на карту поляка у м.Луцьк?

  11. Ирина:

    Здравствуйте! Мои бабушка и прадедушка были поляками. Информация эта сдала известна мне недавно и я не знаю,как это можно подтвердить документально. Где можно получить о них метрические данные и какая структура уполномочена давать такую информацию. Буду очень признательна за ответ!

  12. Ольга:

    Доброго дня! Скажіть, будь ласка, з документів, що підтверджують польске походження мого дідуся, є тільки довідка з Львівського архіву про римо-католицьке віросповідання та хрещення в костьолі. Національності «поляк» не написано. Чи достатньо такої довідки?

  13. Оксана:

    Доброго дня. У мого чоловіка батько поляк. При отриманні ним карти поляка я можу претендувати на карту поляка теж?

  14. Сергій:

    Доброго дня! Маю документ про шлюб де вказана польська національність моєї бабусі. Чи можу я претендувати на Карту Поляка?

  15. Підскажіть будь ласка, мій дід служив в польській армії і воював 1939 р. При незалежній Україні йому було надано статус Ветерана Війська Польського та видано посвідчення Ветерана Війська Польського Державним Комітетом у справах Ветеранів та репресованих у Варшаві. По національності дід українець.Чи може мій син навчатися здобувати освіту в Польщі?

  16. Оксана:

    Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, моя бабця 1921 р.н. була хрещена у костелі, закінчила 4 класи при костелі. Польських документів немає, є тільки свідоцтво про народження радянського зразка, де зазначено-українка.Запит до архіву у м. Львові нічого не дав. Як надати запит у архіви у Польщі?

  17. Віталік:

    мій прадід служив в польській армії 10 років до другої світової війни під час війни і після війни на польській стороні був нагороджений польською медалею , мій прадід по націонвльності українець,чи є це підстава для отримання карти поляка

  18. Олександр:

    Доброго дня!

    Підскажіть будь-ласка наступну інформацію:

    — Мій дід в 1930-хх роках, служив при Польщі (у Кракові та Варшаві) (був «Польським уланом»)- кавалеристом, зі слів матері. з огляду на вищенаведену інформацію, чи є шанси/можливість отримання «Карти поляка» ?
    за умови підтвердження з Польського військового архіву такої інформації ???

    Заздалегіть вдячний за відповідь.

  19. Ірина Д.:

    Доброго дня ! Зорієнтуйте будь-ласка , якщо не має поьского «коріння » взагалі чи є шанси на отримання карти поляка і скільки цей процес займає часу ? Заздалегіть вдячна за відповідь !!!

  20. Роман:

    Якщо моя бабуся була полька, чи є можливість отримати карту поляка?

  21. Віроніка:

    Доброго дня! В мене таке запитання-Чи потрібно моєму синові здавати іспит на карту поляка,якщо він її вже мав,просто йому виповнюється 18 років і з дитячої потрібно змінити на дорослу,бо він її отримав по мені як дитина,чи просто змінюється вона як пластик ,а співбесіди не буде!!!???
    Дякую!

  22. Леся:

    Скажіть будь-ласка :якщо в мене прадід жив у Польщі чи можу я подати на отримання карти поляка?дякую

  23. Ігор:

    Доброго дня!
    Скажіть будь ласка, якщо я проживаю в м. Хмельницькому, де я можу записатися на прийом до Консула,щоб пройти співбесіду в м. Хмельницькому і чи взагалі таке можливо?
    Дякую!

  24. леся:

    мій прадід служив в польській армії 10 років до другої світової війни під час війни і після війни на польській
    стороні був нагороджений za bohaterskie czyny i dzielne zachowanie sie w walce z niemieckim najezdzca, був капралом польської армії мій прадід по націонвльності українець, чи є це підстава для отримання карти поляка

  25. Оксана:

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, яка процедура отримання фінансової допомоги по карті поляка! Які критерії і яка форма звернення і куди?

Залиште коментар

return_links(); ?>
3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19